Projekty
- Nákup a modernizácia materiálno - technického vybavenia odborných pracovísk v SOŠPaS Lipany
- Medzinárodný vyšehradský fond
- Erasmus plus K 102
- Kritériá výberu
- 2023
- 2022 - jeseň
- 2022 - jar
- 2019
- 2018
- 2015
- Nákup a modernizácia materiálno-technického vybavenia odborných pracovísk v SOŠ Lipany
- Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť
- Modernými metódami vzdelávania k rozvinutej spoločnosti - NFP 26110130628
- Projekt „Škola budúcich desaťročí“- NFP 26130130100 z EÚ
- Projekt Comenius - multilaterálne partnerstvá
Projekt
„Modernými metódami vzdelávania k rozvinutej spoločnosti“- NFP 26110130628 z EÚ
Stredná odborná škola, Komenského 16, 082 71 Lipany
Názov projektu: Modernými metódami vzdelávania k rozvinutej spoločnosti
Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť / Projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Stredná odborná škola, Lipany v období 03/2014 – 12/2015 úspešne realizovala projekt v rámci výzvy OPV-2012/1.1/08-SORO v rámci Operačného programu Vzdelávanie, opatrenie 1.1 Premena tradičnej školy na modernú.
ITMS kód projektu: 26110130628
Spolufinancovaný: Európsky sociálny fond
Na realizáciu projektu získala Stredná odborná škola nenávratný finančný príspevok (95%): 292 686,99 EUR.
Cieľom projektu bolo Zvýšiť kvalitu vzdelávania na strednej škole smerom k potrebám trhu práce
Cieľovou skupinou projektu boli pedagogickí zamestnanci strednej odbornej školy a žiaci strednej odbornej školy
V rámci projektu boli zrealizované tieto aktivity:
- Cieľom aktivity bolo analyzovať školské vzdelávacie programy SOŠ v Lipanoch v študijných odboroch „Kozmetik“, „Pracovník marketingu“, „Stavebníctvo“, „Inštalatér“, „Vlasová kozmetika“, „Potravinárska výroba“, „Stavebná výroba“, „Kaderník“, „Praktická žena“, „Odevníctvo“ a „Cukrár“ a následne inovovať učebné osnovy vybraných predmetov, tak aby odzrkadľovali potreby trhu práce a vedomostnej spoločnosti, vrátane tvorby a zabezpečenia podkladov pre učiteľa (inovované učebné osnovy a metodická príručka pre učiteľa), ako aj tomu zodpovedajúcich didaktických a učebných pomôcok a učebných materiálov pre žiaka. Súčasťou aktivity bolo aj overenie inovovanej výučby jednotlivých predmetov v praxi, čo zároveň poskytlo spätnú väzbu pre ďalšie zlepšovanie kvality vzdelávacieho procesu SOŠ v Lipanoch.
2.1 Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov
- Cieľom aktivity bolo zabezpečiť psychosociálny výcvik pedagogických zamestnancov školy (program č.1), ktorý im umožnil nielen spoznávať samého seba, ale aj efektívne riešiť konflikty, zvládať stres súvisiaci s vysokými nárokmi kladenými na pozíciu pedagóga, a tiež predchádzať syndrómu vyhorenia. Cieľom bolo taktiež zdokonaľovanie profesijných kompetencií potrebných na štandardný výkon pedagogickej činnosti; nadobudnúť vedomosti, zručnosti a profesijné kompetencie v práci s vybranými informačnými technológiami, aplikačnými programami a interaktívnou tabuľou pri štandardnom výkone pedagogickej činnosti (program č.2).
Zariadenie/vybavenie a didaktické prostriedky zakúpené v rámci projektu: výpočtová technika (notebooky, PC, dataprojektory, interaktívne tabule, tlačiarne a pod...), stavebné vybavenie na vyučovanie, vybavenie do krajčírskych dielní, kuchynské vybavenie a vybavenie do kozmetického a kaderníckeho salónu na vyučovanie odbornej praxe.
Publicita :
Stredná odborná škola v Lipanoch odštartovala v marci 2014 projekt s názvom „Modernými metódaami vzdelávania k rozvinutej spoločnosti.“ Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Vzdelávanie prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ, prioritná os 1 – Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy, opatrenie 1.1 – Premena tradičnej školy na modernú. Bol podporený vo výške 95 % z celkových oprávnených výdavkov z EÚ a MŠ SR, t.z. vo výške 292 686,99 EUR nenávratného finančného príspevku. Škola ako prijímateľ pomoci zabezpečuje z vlastných zdrojov spolufinancovanie vo výške 5 % z celkových oprávnenýnch výdavkov, čiže minimálne 15 404,58 EUR. Ukončenie projektu je 31.júla 2015. Cieľovou skupinou sú pedagogickí zamestnanci a žiaci školy. Cieľom projektu je zvýšiť kvalitu vzdelávania na strednej škole smerom k potrebám trhu práce, inovovať obsah a metódy výučby a skvalitniť výstupy vzdelávania vrátane využívania a inovácie didakticko-technického zabezpečenia. Týmto projektom sa má zabezpečiť zvýšenie úrovne kľúčových kompetencií pedagogických pracovníkov prostredníctvom kontinuálneho vzdelávania.